03-7571006

טלפון המשרד

Info1.taxit@gmail.com

מייל ליצירת קשר

ז'בוטינסקי 35

רמת גן

שאלות נפוצות

שכיר אשר במהלך עבודתו (בשנת המס) שילם מס עודף.

מצב זה יכול לקרות עקב סיבות טכניות כמו למשל הפסקת / החלפת עבודה במהלך השנה אשר יכולה לגרום לחישוב לא נכון של המס או נקודות זיכוי, הטבות אשר מגיעות לשכיר מתוקף החוק , אך לא חושבו ע”י המעסיק.

הטפסים הדרושים תלויים בסיבה להחזר.

טפסים הכרחיים לבדיקה- טפסי 106 (טופס סיכום הכנסות שנתי) אשר חובת המעסיק לתת טופס זה לשכיר עבור כל שנת מס.

כן, בהחלט המצב יכול לקרות במידה ובשנת מס מסויימת נלקח פחות מס מהמוגדר בחוק. לכן אנו דואגים לבצע את הבדיקה לפני כל הגשה לרשויות המס.

ניתן להגיש החזר מס עבור שש שנות המס האחרונות.

כן, מנסיון מצאנו לנכון לבצע החזרי מס לעצמאיים אשר הרו”ח לא תמיד מבצעים עבודה יסודית ומחסירים ללקוחותיהם העצמאיים אלפי שקלים כל שנה.

סעיף 159 א’ לפמ”ה קובע: שהחזר המס יבוצע תוך 90 יום או עד 31 ביולי בשנת המס שלאחר שנת המס אשר לגביה הוגש הדו”ח, לפי התאריך המאוחר שבהם. לצערנו, אגף מס הכנסה מתקשה לעמוד במועדים שהוזכרו לעיל, ולכן החזר מס יכול להתבצע גם תוך שנה מיום הגשת הדו”ח. אבל אל דאגה, מס הכנסה משלם ריבית על כסף שלא הוחזר במועד.

משך הזמן תלוי, כמובן, בכל מקרה לגופו, ובמשרד פקיד השומה (נציג אזורי של מס הכנסה) המטפל בתיק. החזר ממוצע לוקח בין שלושה עד שישה חודשים.

*שימו לב – אצל פקיד שומה פתח תקווה ונתניה ישנו עיכוב בטיפול הדוחו”ת ויכול לקחת כשנה.

כמובן! אנחנו נדאג לעשות לכם סדר בבלאגן ונכוון אתכם אלו טפסים בדיוק צריך לצורך ההגשה.

לא. מביחנת מס הכנסה זוג נשוי מהווה תא משפחתי אחד ויש להצהיר על הכנסה של שני בני הזוג בהגשת הדו”ח.

כן, ישנם נתונים אשר המעסיק לא מודע אליהם אשר בגינם מקבלים החזרי מס. כמו כן ישנם אישורים שאותם ניתן לקבל רק בתחילת השנה העוקבת שבגינם מקבלים החזרי מס.

הטבת המס בגין סיום תואר אקדמאי ניתנת גם למסיימים לימודי תעודה וזאת בתנאי שימציאו מסמך מהמוסד שמאשר כי למדו מעל ל – 1,700 שעות לימוד  במהלך הלימודים.

קיים סיכוי להחזר מס בגין ההפסדים, מכיוון שזו אחת הסיבות הנפוצות להחזר מס. מומלץ לפנות לנציג המשרד אשר יבדוק בשיחה מולכם את זכאותכם להחזר.

עצמאי חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה כל שנה. לכן, אם אחד משני בני הזוג היה עצמאי, הוגשו הדוחות לשנים בהם היה לו תיק במס הכנסה. הגשת הדוחות תתאפשר רק במידה ובחלק משנות הבדיקה היה שכיר, תיקו העצמאי כבר נסגר והוגשו כל הדוחות שהיה חייב בהגשתם כעצמאי למס הכנסה.

התשובה היא לא. הגשת הבקשה להחזר מס אינה יוצרת קשר קבוע עם רשויות המס גם בשנים הבאות. ולא

מחייבת את הלקוח בהגשת דו”חות לשנים הבאות, רק במידה והינו רוצה בכך.

במידה ואחד מבני הזוג עצמאי, אזי הדוח השנתי מוגש למס הכנסה ממילא. שכן עצמאי ע”פ החוק חייב להגיש דו”ח שנתי למס הכנסה ולכלול בדו”ח זה את ההכנסות של בן הזוג. עובד שכיר יכול להגיש בקשה להחזר מס בשנים שלפני הנישואין במידה ובן הזוג עצמאי (בהנחה שהם נשואים פחות משש שנים).

WhatsApp chat
דילוג לתוכן